Playlist

Živé vysílání

15:00 Písničky z archivu
Dětský sbor Přátelství: nahrávka Správný směr
15:30 Základy
Základy (7/16): Život věčný (R)
16:00 KOMPAS
Šalamoun (35): Soupis moudrosti a majetku (R)
16:15 Čtení z Bible 21
16:30 Magazín z misie

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Koupání


Večer pod lampou

images/porady/lampa.png

Čtení z náročnějších, nebeletristických knih – apologetických, historických a vzdělávacích spisů autorů současných i léty prověřených

Vysílací časy: neděle 20:00 / repríza pátek 22:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Inspirovanost Písma (1/4)

Jednoduchá brožurka Dana Drápala a Jiřího Hedánka nazvaná Inspirovanost Písma má podtitul Jak rozumět tomu, že Bible je Boží slovo. Krátké, ale velmi výstižné úvahy obou autorů pro vysílání Rádia 7 načetli Jan Vytřísal a Tomáš Kratochvíl. První zastavení je věnované tomu, co vlastně inspirovanost Bible znamená a zda může Bůh mluvit k člověku - a jak. Poslouchejte ve Večeru pod lampou  v neděli 19. května po 20:00 hodině večerní na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Inspirovanost Písma (2/4)

Otázkou "Je Bible Božím slovem?" začne druhé zastavení u knihy Dana Drápala a Jiřího Hedánka Inspirovanost Písma. Část, jejímž autorem je Dan Drápal, dočteme dnes v pořadu Večer pod lampou a kromě zmíněného dotazu bude řeč také o spolehlivosti textu, problematice překladu a překladatelů a nebo o jazykových otázkách každého překladu. Poslouchejte v neděli 26. května po 20:00 na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Inspirovanost Písma (3/4)

Třetí setkání u knihy Dana Drápala a Jiřího Hedánka Inspirovanost Bible nás přenese do druhé části textu, sepsané překladatelem, biblistou Jiřím Hedánkem. Večer pod lampou tak nabídne seznam sporných náhledů na inspiraci Bible i úvahy o tom, zda je třeba problematiku inspirace Bible hlouběji zkoumat. Poslouchejte v neděli 2. června po 20:00 a dále v pátek večer na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.