Živé vysílání

20:10 Vyberáme z knižnice
(vysílá slovenská redakce)
21:00 Dynamo (svedectvá o realite života)
(vysílá slovenská redakce)
22:00 Hudobný klub
(vysílá slovenská redakce)
23:00 Správy
(vysílá slovenská redakce)
23:10 Nočné kvapky
(vysílá slovenská redakce)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Neviditelný motor


7. Kdy začíná život věčný?

Dozvěděli jsme se, že při vyklizení našeho života od starých prohřešků a při nové důvěře Bohu, získáváme mocného spojence, Ducha svatého. Představíme si ho podrobněji v některé z dalších úvah. Znamená to, že již nejsme na naše žití sami. Bůh nám ale nenabízí jen příjemné žití, ba právě naopak. Na mnoha místech Bible vidíme, že do životů věřících přichází rozličné zkoušky. Zakoušeli je už první učedníci, kteří byli mučeni, vězněni. Co je vedlo nezapřít svou víru? Bylo by jednodušší se víry zříci a zachránit si tak svůj život.

 

 

 Oni ale měli naději, zaslíbení věčného života. Například Štěpán, první mučedník, byl kamenován, ale těsně před svou smrtí mohl vidět otevřené nebe a v něm Ježíše, který sedí na trůnu. A právě vědomí života věčného dodává sílu mnoha křesťanům. Apoštol Pavel, největší misionář všech dob, prožil také mnoho útrap, ale důvěřoval Bohu. V listu Filipským píše Vždyť žít pro mne znamená Kristus a zemřít zisk. Dokud chodí tady po zemi, chce sloužit Bohu, pokud zemře, ví, že bude mít život věčný. Není to ale život v našem stárnoucím těle. Představte si, jak bychom vypadali po 200 letech, kdy bychom stále nemohli zemřít. To by byl spíše trest než odměna. Budeme mít tělo proměněné, které se neopotřebuje.
To je pěkné, říkáte si, mnozí před námi chtěli získat věčný život. Známe mýty o hledání elixíru života, jinde se dovídáme o věčném převtělování. Nevím jak k vám, ale ke mě se elixír života nedostal. Jak můžeme získat věčný život my? Ježíš nám ukazuje cestu, jak věčného života dosáhnout. Ježíš říká: (Jan 5,24) Kdo slyší mé slovo, a věří tomu, který mě poslal, má život věčný a nejde na soud, ale přešel ze smrti do života. Kdo slyší a věří má život věčný. Tedy ne až někdy v daleké budoucnosti. Tady a teď! Stačí když uvěřím zprávě, kterou Ježíš přinesl. Naplním první přikázání, to je začnu milovat Boha, a věřit mu. A mám život věčný. Je to jednoduché, ale ne snadné. Ne každý vytrvá v tomto boji až do konce. Znamená to zavřít dveře starému životu, odevzdat se Bohu, a nadále bojovat. Nesmíme zapomínat, že máme stálé protivníky, hřích a pokušení. Může se totiž stát, že nás opět hřích sevře a odvede nás od zdroje života, od Ježíše. Podmínkou věčného života je být napojen na zdroj života, bez něj jsme jako strom bez vody. Ježíš je na některých místech Bible představen jako chléb života nebo voda života. Tedy se staví mimo jiné do pozice základních lidských potřeb, jídla a pití. Pokud chceme mít život věčný, musíme jíst tento chléb a pít tuto živou vodu. To se děje skrze společenství s Ježíšem a také s Božím lidem, tady na zemi. Mnohdy, ale tento pramen život míjíme, tak se nesmíme divit pustině v našem životě. Ale nabídka věčného žití je otevřena, všem bez výjimky.
Jako malou ochutnávku vám přiblížím, jak to bude vypadat, až do této věčnosti opravdu vstoupíme. Představte si, že jste na místě lásky, světla, radosti a pokoje. Kolem vás je samé zlato, drahé kameny, a lidé, kteří nejsou zlí, a radují se společně s námi. Před vámi je Bůh, zdroj života. Pod ním křišťálové moře. Pokud chcete ještě větší ochutnávku pročtete si závěrečné kapitoly Bible. Možná si říkáte, že je to pohádka, ale Bible to tak popisuje. Rozhodl jsem se ji věřit. Přijde mi to jako lepší místo, než místo, kde je pláč a skřípění zubů. Tak doufám, že jednou, až bude naše tělo proměněno a začneme žit v tomto nebeském městě, se tam potkáme a pobavíme se. Budeme mít celou věčnost na vyprávění. Rád uslyším i váš příběh. A pokud tam budou kavárny, což popravdě nevím, pak vás zvu na džbánek živé vody.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.