Živé vysílání

20:10 Vyberáme z knižnice
(vysílá slovenská redakce)
21:00 Dynamo (svedectvá o realite života)
(vysílá slovenská redakce)
22:00 Hudobný klub
(vysílá slovenská redakce)
23:00 Správy
(vysílá slovenská redakce)
23:10 Nočné kvapky
(vysílá slovenská redakce)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Neviditelný motor


10. Milost - sen nebo realita?

Další pojem, který se vztahuje ke křesťanství je milost. Milost známe například od prezidentů, kteří udělili milost vězňům. Vězni dostali něco, co si nezasloužili. Měli pykat trest, ale teď jsou volní. S námi a Bohem je to stejné. Také jsme si měli odpykat trest, za naše špatnosti, ale dostali jsme milost. Dostali jsme nový život, naději na ten věčný, pomoc, rodinu a mnoho dalšího. Ačkoliv si podle Božích zákonů zasloužíme smrt. To je dobrá zpráva!

 

Je to dokonce tak skvělá zpráva, že odlišuje křesťanství od ostatních náboženství. Kdysi prý proběhla konference, kde se teologové dohadovali, co má křesťanství na rozdíl od jiných náboženství navíc. Boha mají všichni, příkazy většina, ale milost je opravdu výsadou křesťanství. Všude jinde si boha musíte udobřit dobrými skutky nebo se k němu dostanete ve stavu podobném tranzu. Jiní to řeší chemickými látkami. Jedině Ježíš nabízí milost, nemusíme udělat vůbec nic. Už za nás zaplatil výkupné, vykoupil nás z otroctví hříchu. Bůh nás prostě jednoduše miluje, tak byl ochotný pro to udělat maximum. Nečeká až budeme dost dobří, protože ví, že takoví nikdy nebudeme. Nemusíme se dostávat k Bohu, ale Bůh se dostal k nám. Žádné snažení se, dělání dobrého dojmu. Nemáme nic, čím bychom se mohli odplatit. Tak to s milostí prostě je.
Milost má však jeden zásadní problém. Musí se přijmout. A tak mnozí sedíme u otevřeného vězení a říkáme si, že to není tak špatné. Máme každý den jídlo, vodu, ale nevidíme, co nás čeká za dveřmi. Tam nás čekají hostiny, dobrodružství, ale i těžké a nelítostné boje. Stačí zatlačit na dveře a vejít do svobody v Kristu. Dostali jsme milost, můžeme ven z našeho starého života, nechat ho za sebou. Někdy si říkáme: "Já si ji nezasloužím". Ano, proto je to milost! Nikdo z nás si ji nezaslouží, jinak by to byla výplata ne milost.
Ze své zkušenosti vím, že přijmout milost není úplně jednoduché. Bojíme se, nevíme, co nás čeká za rohem. Z tmavého vězení se nám nechce do zářivého světla, protože naše oči přivykly na tmu. Líbí se nám pozvání na hostinu, ale nechceme se účastnit bojů o naši svobodu. Jenže ani ve vězení hříchu není úplně bezpečno. Čekáme tam na smrt. Buď budeme bojovat s nadějí lepší budoucnosti, nebo jistě zahyneme.
Mnozí přede mnou tuto nabídku dobrodružství přijali a pustili milost do mého života. A já ji přijal a mohu ji také předávat dál. Bůh nabídl v Kristu celosvětovou amnestii od hříchu. Ježíš zaplatil za všechny, a ještě zbývá na ty, kteří přijdou po nás. A já buď Tuto nabídku přijmu, nebo ne. Milost tak buď pro mě zůstane stále jen snem, nebo ji přijmu a zakusím jí reálně. Já ji přijal, a vy?

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.