Živé vysílání

20:10 Vyberáme z knižnice
(vysílá slovenská redakce)
21:00 Dynamo (svedectvá o realite života)
(vysílá slovenská redakce)
22:00 Hudobný klub
(vysílá slovenská redakce)
23:00 Správy
(vysílá slovenská redakce)
23:10 Nočné kvapky
(vysílá slovenská redakce)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Neviditelný motor


11. Život z milosti a v milosti

Minule jsme si říkali, že Boží nabídku milosti stačí jen přijmout. Co vám taková nabídka přinese? Život z milosti a v milosti. Jak se taková milost projevuje v každodenním životě? Spoustu překvapení a situací, o kterých si budete myslet, že se vám jen zdají.

 

Vybavuji si dobu, kdy jsme hledali se s manželkou byt. První byt, který jsme mohli navštívit, splnil všechny naše novomanželská přání. V ten okamžik jsem jej chtěl nabídnout kamarádovi, který také hledal byt, protože mi přišel až příliš dobrý. Tak dobrý, že to nemůže být pro mě dostupné. Jenže život z milosti takový je. Je plný okamžiků, o kterých vím, že si je nezasloužím, protože za nimi stojí nekonečně dobrý Bůh. Pouze z jeho velkorysosti jsme zahrnuti takovými dary. Nezasloužíme si je.

Když si uvědomíme, že jsme v Božích očích ztraceni, někde ve špíně, i když žijeme v bohatství. Následně se k nám opět z milosti Boží dostane zpráva evangelia. Mnozí takovou výsadu nemají. Neví že Bůh poslal svého Syna, Ježíše, který za nás zaplatil výkupné. Všechno co využíváme, spravujeme, je jen Jeho milost a mi z ní můžeme žít. Bůh nám jako svým dětem zaslíbil, že se o nás postará. Když to vezmu do důsledků, tak i jídlo, které máme je Boží dar. Mnozí Kristovi následovníci zakusili hlad a nedostatek, a i proto se většina křesťanů se před jídlem modlí a děkuje Bohu, že je sytí. Naše práce je také milost. Když bych pokračoval dál, tak i obyčejný dech, střechu nad hlavou, rodinu, můžeme považovat za dary Boží. Jsou tu, nevznikly jen tak sami od sebe. Nevybíráme si rodinu, do které se narodíme. Rodiče se mohou snažit o dítě, ale nakonec je to Bůh, který dává život. Bůh nám v Bibli říká, že je to On, kdo nás utvořil v lůně naší matky.
Mohl bych takto pokračovat dlouho, ale nakonec by se to dalo shrnout do Jedné myšlenky: pokud přijmeme Boží milost, zjistíme, že všechno kolem nás i v nás je Boží milost.
K čemu nás takové poznání vede? Vede nás za druhými lidmi, kterým mohu posloužit, povzbudit je, podepřít. Takové jednání kontrastuje s Postojem dnešního světa. Ten hraje na výkon a úspěch. Milost naopak přijímá i ty, kteří ji nejsou hodni. Můžeme si toho všimnout na životě Ježíše Krista, pomáhal těm nejchudším z nejchudších. Učil nás milovat a prokazovat dobro i našim nepřátelům. Jen to zkuste a uvidíte, že je to mocná zbraň. Představte situaci, kdy se člověk, kterého úplně nemusíte, třeba váš šéf, nebo soused, ocitne na krajnici s píchnutým kolem. On s vámi také nemá úplně vřelý vztah, ale vy se rozhodnete prokázat mu dobrodiní, ač si ho možná právě nezaslouží. Jak bude vypadat vaše příští setkání, když mlčky vytáhnete hever, vyměníte mu kolo a pojedete vesele dál? Bible učí, že nemáme odplácet zlo zlem, ale zlo dobrem. Schválně to někdy zkuste. Příklad si můžete vzít od malých dětí, pro ně je to přirozené. Něco provedou, a pak se na vás bezelstně usmějí. V jejich očích čtete: Já nechtěl, promiň. Vaše myšlenky na trest zmizí kvůli tomu nevinnému obličeji. To je něco, co milost umí dobře. Odstranit hrany hněvu a přinést radost a svobodu. Pokud takové skutky milosti znáte, tak věřte, že ty Boží skutky milosti, ty naše v mnohém převyšují. A jediné, čím se můžeme odplatit je milovat Zdroj této milosti, a předávat toto poznání dál.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.