Playlist

Živé vysílání

00:00 Přehled pořadů, písničky
00:15 Světem Bible
2. list Petrův 3,3-9 (R)
00:45 Písničky
01:00 Concertino
Johann Sebastian Bach: Jak jej znal jeho svět (R)
02:00 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Vydávat svědectví


Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Deep Fakes

Vytvořit si video z vlastní exotické dovolené, či o tom, jak zachraňujete v rybníce tonoucí dítě, je dnes možné, aniž byste udělali krok ze svého pokoje s počítačem. Je toto ale dobrá cesta, kterou se vývoj umělé inteligence také ubírá? O fenoménu Deep Fake rozmýšlí od 11:15 25. února v pořadu Průsečíky Petr Matoušek a Marián Možucha.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.