Playlist

Živé vysílání

04:15 Doteky
Kotva života (1/2) (R)
04:45 Písničky
05:00 Zrcadlo
Pravda pod mikroskopem (202): Dopis ateistovi (3/6): Darwinův ne tak slavný kolega (R)
05:15 Písničky
05:30 Life+
Marriage/Manželství (R)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Klenoty - Marie Faldynová


Řeka života

images/porady/reka.jpg

Příběhy lidí, kteří se vydali k pramenům a jejichž osobní víra v Krista ovlivnila mnohé další. Příběhy z doby nedávné, stejně jako exkurze daleko do minulosti.

Vysílací časy: středa 10:00 / repríza: čtvrtek 13:00, neděle 22:00 / noční repríza: pátek 3:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Jesse Irvin Overholtzer

Muž, kterého představí další relace Řeka života, pracoval jako novinář, pak jako pojišťovací agent, byl majitelem čističky a také pěstoval zeleninu. Při tom všem byl i kazatelem. A mnoho let měl na srdci zvěstování evangelia dětem, které byly v jeho době považovány za neschopné pochopit evangelium a přijmout Krista. Právě tento muž založil práci, kterou dnes známe jako Dětskou misii. O panu "O" - tedy Jessim Irvinovi Overholtzerovi  bude 3. června po 10 hodině vyprávět současný ředitel DM v ČR Zbyšek Šikula.

Vytisknout E-mail

Matthew Henry

Matthew Henry by mohl být s trochou nadsázky nazván Dr. Johnem Vernonem McGeem  z počátku 18. století. Jeho šestidílný Biblický komentář je až dodnes cenným zdrojem pro všechny, kdo chtějí lépe porozumět Písmu. Na předměstí Londýna zve Řeka života v 10. června od 10 hodin.

Vytisknout E-mail

Jiří z Poděbrad

Byl jediný český král, který nevzešel z panovnického rodu. Sirotek od útlého dětství, s kterým se život nemazlil. A přesto dokázal tento muž obstát v životě a tlaku bouřlivé doby. Řeč je o Jiřím z Poděbrad, od jehož narození letos v dubnu uplynulo přesně 600 let. Představí ho další Řeka života v rozhovoru Kateřiny Hodecové s Petrem Plaňanským. Poslouchejte ve středu 17. června dopoledne na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.