• Nalaďte se
Playlist

Živé vysílání

05:45 Písničky
06:00 Přehled pořadů, písničky
06:15 Tichý čas
06:25 Písničky
06:45 Biblická úvaha
Neuvěřitelný úrok

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Nemocní potřebují lékaře


Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Jak vyučovat stroje pomocí umělé inteligence

Vývoj pedagogiky celá staletí pracuje na tom, jak efektivně naučit člověka potřebným vědomostem a dovednostem. V oblasti umělé inteligence probíhá podobné úsilí s cílem naučit něčemu stroje. Jaké výukové metody se používají zde, přiblíží v relaci Průsečíky od 27. července dopoledne Petr Matoušek a Marián Možucha.

Vytisknout E-mail

Umělá inteligence v každém zařízení

Chytrý mobil už dnes zná téměř každé dítě, ale užití umělé inteligence postupuje i ve větších projektech, jako třeba chytré město či chytrá země. Na jedné straně velice efektivní řízení a provoz celých komunit, na druhé straně "Velký bratr", který ví o každém vašem kroku. Kam spějí takové projekty například v současné Číně, se můžete dozvědět v relaci Průsečíky. Rozhovor Petra Matouška s Mariánem Možuchou sledujte v úterý 3. srpna na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.