• 2021 advent
Playlist

Živé vysílání

16:10 Písničky
16:30 Magazín
17:00 Pohovka
Rend Collective: A Jolly Irish Christmas Vol. 2 (R)
18:05 Myšlenka na den
Adventní kalendář (8/25): Neobyčejná betlémská hvězda (R)
18:30 Průsečíky
Nejen Tvoje tvář má známý hlas (R)
19:00 Písničky

Vysíláním vás provází

Michal Crhák

Čím je pro Tebe, co pro Tebe znamená práce v rádiu?

Práce v rádiu je pro mě něčím, co má velký duchovní rozměr. V předchozích ryze světských zaměstnáních jsem v pracovním vytížení často ztrácel kontakt s Hospodinem. Zde vím, že pracuji na Jeho vinici a podílím se na šíření dobré zprávy o našem vykoupení v Ježíši Kristu. Zde cítím, že mě sem přivedl Hospodin a to v době, kdy se mi jiné cesty uzavíraly. Děkuji Pánu Bohu za Jeho milost, za možnost v rádiu pracovat a nacházet tu inspiraci pro svůj život.

Popiš nějaký svůj zlomový bod na cestě k Bohu.

V roce 2011 jsme se po pětiletém vztahu s přítelkyní, která nebyla věřící, rozešli. Nějakou dobu jsem v srdci cítil prázdnotu, ale postupně jsem si uvědomoval, že i když žiji v prázdném domě, nejsem sám. Otevřela se mi nová cesta a já začal více důvěřovat Pánu Bohu. Skrze čtení Písma a větší zapojení do života Husova sboru ve Slavkově u Brna, jsem si začal utvářet vztah s Ježíšem Kristem. Roku 2011 jsem byl také pokřtěn a přijal jsem Pána Ježíše jako svého Spasitele. Uvědomil jsem si, že on je ta cesta a pokud mu budu důvěřovat a nechám se jím vést v mém srdci, bude se mnou.

Jak odpočíváš?

Odpočinek je pro mě spíše vzácností. V dubnu tohoto roku se nám s manželkou narodila dcera Jana, a tak se snažím volné chvíle trávit s rodinou. Je pro mě povzbuzením, když vidím, jak malá Janička objevuje svět kolem sebe a když v těchto okamžicích mohu být s ní. Každý den se také snažím najít si čas na čtení Písma a při tom svou mysl očistit od starostí všedního dne.   

  • Co bys chtěl „mimo mikrofon“ vzkázat posluchačům?

Chtěl bych posluchačům popřát, aby jim Rádio 7 stále vnášelo do života radost skrze Boží slovo, které jim v našich pořadech zprostředkováváme. Aby se nenechávali pohltit starostmi všedních dní a šli cestou života s Ježíšem Kristem v srdci vstříc Boží milosti.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.