Playlist

Živé vysílání

11:00 Písničky
11:15 #nofilter
Otrok nebo syn?
11:45 Písničky
12:05 Písničky
12:15 Čtení na pokračování
Setkání v Jeruzalémě (18/21)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Nekonečný příběh


Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Kde se vzala umělé inteligence

Ambice, očekávání i realita ve vývoji umělé inteligence. Od skromných začátků až po dnešní překotný vývoj těchto technologií - to vše nám přiblíží Petr Matoušek s Mariánem Možuchou v historické sondě v pořadu Průsečíky od úterý 14. července na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Umělá inteligence v mobilních telefonech

Mobilní telefony se dávno již nepoužívají jenom k vzdálenému hlasovému dorozumívání, ale staly se téměř nepostradatelným společníkem skoro každého člověka. Není divu, že i do této oblasti vstoupila umělá inteligence, která někdy uživateli slouží a jindy ho využívá. Bližší pohled na tuto oblast našeho života nabídne relace Průsečíky v 11:15 v úterý 21. července.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.