• Nalaďte se
Playlist

Živé vysílání

00:45 Písničky
01:00 Jazzový klub
Christian Scott aTunde Adjuah: CD Axiom (R)
02:00 Písničky
02:15 Čtení na pokračování
Susanna Wesleyová - služebnice Boží (16/16) (R)
02:45 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Zrcadlení


Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Emoce

Je umělá inteligence tím správným nástrojem, u kterého by člověk měl hledat porozumění jeho emocím, nebo existuje někdo jiný, kdo jim rozumí lépe než člověk sám? I této otázky se dotknou v dalším dílu Průsečíků Petr Matoušek a Marián Možucha. Poslouchejte v úterý 20. dubna od 11:15.

Vytisknout E-mail

Nepřátelská umělá inteligence

Žijeme v porušeném světě a tak se proti každé snaze o dobro staví snaha škodit. Něco podobného platí i v oblasti umělé inteligence, která vznikala s cílem pomoci člověku. Jak to vypadá s rozvojem nepřátelské umělé inteligence můžete slyšet v Průsečících 27. dubna.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.