• Podzim 2021
Playlist

Živé vysílání

10:45 Kdo je to
11:00 Písničky
11:15 Průsečíky
Kdo má uši, slyš
11:45 Písničky
12:05 Písničky
12:15 Čtení na pokračování
George Cooper: Josefův příběh (2/15)

Vysíláním vás provází

Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Kdo má uši, slyš

Nové technologie pomáhají i při práci s hlasem. Je tato oblast v popředí při využívání umělé inteligence nebo spíše zaostává za očekáváním? Co už tento nástroj umí a co od něj můžeme v budoucnu očekávat, o tom debatují v Průsečících Marián Možucha a Petr Matoušek. Nalaďte si v úterý 30. listopadu na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Nejen Tvoje tvář má známý hlas

Vlk v pohádce o kůzlátkách by měl v dnešní době mnohem vyspělejší nástroje, jak přesvědčit kůzlátka, že je jejich maminka. Mohl by použít aplikace využívající umělou inteligenci a téměř dokonale napodobit hlas jejich maminky. Můžou se i nám stát léčkou všechny tyto výdobytky moderních technologií? O lidském hlasu, jako jedinečné charakteristice každého člověka, debatují v Průsečících Petr Matoušek a Marián Možucha v úterý 7. prosince.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.