Playlist

Živé vysílání

03:15 Čtení z Bible 21
03:30 Čtení na pokračování
Jak život šel (7/26) (R)
04:00 Doteky
Jak procházet těžkostmi (1/2) (R)
04:30 Život víry
(R)
05:00 Okno do historie
Dobytý Řím (R)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Konec grilovaného kuřete


Zrcadlo

images/porady/zrc.jpg

Vědecké důkazy a diskurzy, nepopiratelně ukazující na Stvořitele a jeho dokonalý plán spásy světa ve fiktivních rozhovorech profesora a jeho žáka 

Vysílací časy: čtvrtek 7:30 / repríza: sobota 11:15 / noční repríza: úterý 3:00 / premiéra na Radiu Proglas: středa 9:15
Stopáž: 15 minut
Autor: Dave Fischer
Hovoří: Pavel Hromádka, Daniel Zeman
Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

Pravda pod mikroskopem (150): Otevřít slepé oči

Proti obvyklému názoru, že vědecké poznání vylučuje duchovní svět popisovaný v bibli, staví Michael Guillen tezi, že bible vyzývá všechny křesťany, aby se stali vědci. Jak toto tvrzení myslel, si poslechněte v seriálu Pravda pod mikroskopem vysílaném v relaci Zrcadlo ve středu 22. května dopoledne na Rádiu 7 a Radiu Proglas.

Vytisknout E-mail

Pravda pod mikroskopem (151): Jak může inteligentní člověk nevěřit v Boha?

Na začátku série věnované knize "Může chytrý člověk věřit v Boha?" si její autor doktor Michael Guillen, kladl právě tuto otázku. Po vysvětlení mnoha okolností a faktů zakončuje své hledání otázkou opačnou: "Jak může inteligentní člověk nevěřit v Boha?" Jaké má důvody k tomuto výroku sledujte v seriálu Dave Fishera Pravda pod mikroskopem. V relaci Zrcadlo zazní od  středy 29. května v 9:15 na Rádiu 7 a v 10:15 na Radiu Proglas.

Vytisknout E-mail

Pravda pod mikroskopem (152): Lidský mozek (1/5)

Dá se naučit nějakému předmětu, třeba francouzštině, pomocí zázračné pilulky nebo k tomu bude stále potřeba náročného studia? Jaké povahy je předávání informací v našem mozku a dosavadní pokroky v jeho zkoumání přibližuje relace Zrcadlo v rámci seriálu Pravda pod mikroskopem. Poslouchejte ve středu 5. června dopoledne. Další reprízy nabídneme ve čtvrtek a v sobotu jen na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.