• S nadějí do každého dne
Playlist

Živé vysílání

18:05 Myšlenka na den
O křehkosti (R)
18:10 Kalendárium, Pozvánky, Magazíny
19:00 Akademie
Nebezpečí okultismu a magie
20:00 Písničky
20:15 Ke kořenům
Skutky apoštolské (2/27): Skutky 1,15-2,13

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

O křehkosti


Fortepiano

images/porady/forte.jpg

Život hraje někdy na bílých a jindy na černých klapkách. Někdy pěkně rychle, svižně a do skoku, jindy pomalu a pozvolna; někdy potichu, piano a někdy pořádně forte… Středeční odpolední rozhovory zachycují životní příběhy, jaké jsou, a pátrají po melodii, kterou v nich hraje Bůh.

Vysílací časy: pondělí 10:00 / repríza: úterý 13.00, středa 03.00, sobota 11:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor a moderuje: Lenka Malinová

!!!LIVE!!! V premiéře možnost kontaktovat studio na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., zprávou SMS na číslo: 608 566 773 a také telefonicky na čísle: 515 535 485.

Moc nepřijetí

Co může způsobit křivda, nespravedlnost a nepřijetí v dětství, o tom ví své Rudolf Vrba. Díky Boží milosti nyní svědčí, co naopak v jeho životě způsobilo, že ho Bůh přijal. Poslechněte si v pondělí 8. března  Fortepiano od 10 hodin.

Vytisknout E-mail

Nazývat věci pravými jmény

Žijeme v době relativizace. Dotýká se to nejen pojmů, ale také norem pro život, a je těžké nepodlehnout tomuto silnému vlivu. A tak i věci naprosto zřejmé a jasné získávají jiný význam, mluvíme o zdravém sebevědomí místo o pýše, o šetrnosti místo lakomství. Jak si dnes stojí výčet sedmi hlavních hříchů, který zavedl na konci 6. století papež Řehoř I. Veliký, probereme se Zdeňkem Fikejsem, který žije a působí v baptistickém sboru ve Vysokém Mýtě, ve Fortepianu 15. března.

Vytisknout E-mail

Hřích, kříž a smrt

O některých věcech se nám mluví těžko, některým tématům se vyhýbáme. Týká se to třeba smrti. V předvelikonočním Fortepianu  29. března budeme mluvit ještě o dalších dvou nepříjemných slovech. Budeme se pohybovat mezi Starým a Novým zákonem. O hříchu, kříži a smrti budeme hovořit s Dávidem Kováčem, který žije a slouží ve sboru Apoštolské církve ve Vyškově.

Vytisknout E-mail

Půst

Nacházíme se v době, kdy jsme si museli mnohé věci odepřít. Někdo sdílí názor, že je to jakýsi půst.. Půst je dobrovolné rozhodnutí něco si odepřít. O svých zkušenostech s půstem a jak vypadá biblický půst, kdy nejde jen o omezení jídla, si budeme v předvelikonočním Fortepianu 22. března povídat s Tadeuszem Gaurou, který vede sbor Apoštolské církve v Bohumíně.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.