• Podzim 2021
Playlist

Živé vysílání

09:00 Kalendárium, Pozvánky
09:30 Základy
Základy (9/16): Život s Bohem
09:40 Písničky
10:00 Zákoutí
Fotograf raději mlčí (R)
10:30 Písničky
10:45 Kdo je to

Vysíláním vás provází

Předvelikonoční období

budeme připomínat i v programu Rádia 7. Protože příprava srdce – tedy pokání a následné Boží odpuštění - stojí v centru biblické zvěsti, která směřuje k přijetí a uchopení Boží lásky. Každého člověka k sobě Bůh volá, každému nabízí milost, ale ne každý se jí chopí. Svou roli hraje čas a rychlý život a dost možná proto naši moudří předkové ustanovili několik týdnů na to, abychom každý do svého srdce skutečně nahlédli a začali s tím, co tam objevíme, pracovat.

Biblické úvahy tedy během následujících sedmi týdnů přinesou některá důležitá témata k zamyšlení: každou středu naladíte seriál Petra Plaňanského Sedm smrtelných hříchů, od pondělka 22. února nabídneme každé pondělí sérii úvah Miroslava Kubíčka Co je to půst?, a od 26. února naladíte každý pátek šestidílný cyklus Marie Frydrychové Nevyzvednuté dědictví.

Z dalších mnoha připravovaných pořadů alespoň několik tipů k poslechu:

Fortepiano 15. března nese název Nazývat věci pravými jmény a k mikrofonu usedne jako host Zdeněk Fikejz.

13. března bude hostem pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu s tématem Nemilujte svět Jakub Limr, který se pokusí nastínit, jak žít jako křesťan srozumitelně pro okolí a obstojně před tváří Boží.

Ztišení duše někdy bývá považováno za šedivou zasmušilost. Právě naopak. Leckdy je potřeba se ztišit, aby šedivý nádech zmizel pryč a věci dostaly zpět ryzí barvu. 27. března si můžete naladit Jazzový klub a zaposlouchat se do loňského pozoruhodného alba dánské zpěvačky a skladatelky Janne Mark.

Relace Večer pod lampou pozve ve velikonočním třídení k poslechu čtení krátkého spisku Nicka Gumbela Proč Velikonoce, který shrnuje základní poselství těchto dnů.

Každý týden k vám nese relace Řeka života příběhy lidí, kteří žili velikonoční poselství na místě, kam je Bůh postavil – často navzdory svému okolí. Předvelikonoční čas tak připomene život Jana Rokycany, Amandy Berry Smith, černošky, který na přelomu 18. a 19. století čelila v Americe rasovým předsudkům a stejně se nevzdala kázání evangelia, nebo třeba Matky Basiley, ženy hluboké modlitby.

Mnoho dalšího najdete v celém programu Rádia 7. Poslouchejme nejen ušima, ale také srdcem.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.